Szybkie sposoby na poprawę zniszczonych dłoni

W naturze pojawia się kilka produktów, które mogą być stosowane jako kosmetyki

Nie jest nawet konieczne dodawanie do nich czegoś, gdyż same w sobie mają dobre substancje. Wśród nich ważny jest miód. Ciekły, stały, każdego gatunku, z dowolnych kwiatów, nadaje się idealnie do wykorzystania jako element do dbania o urodę. W miodzie istnieje mnóstwo witamin, przeważnie witaminy A i witaminy E, które bywają znanymi witaminami młodości.

Są również przeciwutleniaczami, które tamują starzeniu się skóry. Poza nimi miód ma składniki antybakteryjne, więc może kurować drobne niedoskonałości skóry, rany i pryszcze, które poprawnie się goją. Aby czerpać z właściwości miodu wystarczy tylko miodowy okład, czyli położenie na czystą twarz cienkiej warstwy ciekłego miodu. Maseczkę można spłukać po kwadransie lub pozostawić na dłużej do przyjęcia. Już o rano czuć będzie rezultaty.

Skóra będzie wyraźnie gładsza, miła w dotyku, jaśniejsza

Powtarzanie zabiegu utrwali skutki. Inną maską jest połączenie miodu z sokiem z cytryny lub z mlekiem. W tym przypadku okład należy zostawić na cerze jedynie przez 5 minut. Podobnie, jak do twarzy, miód możemy użyć do pielęgnacji czupryny oraz rąk, głównie suchych.

Maska do dłoni polega również na położeniu miodu na skórę i owinięciu ich foliowymi rękawiczkami. Tak powinny pozostać na noc albo na pół godziny, aby całkowicie wchłonąć dobroczynne elementy. Do miodu warto dodać również sok z cytryny albo ciekłą witaminę E. Przyśpieszy ona uzyskanie oczekiwanego rezultatu.