Krem nawilżający do twarzy

Codzienna pielęgnacja cery jest niezwykle ważna. Choć wcale nie musi być skomplikowana. Jak to robić krok po kroku? Oto praktyczne porady dla każdej kobiety.

Dbamy o naszą skórę!

Pierwszy krok to oczyszczanie skóry. Robimy to przynajmniej dwa razy dziennie. Do tego celu idealnie nada się żel lub delikatniejsza pianka. Jeśli malujemy się to powinnyśmy zrobić wcześniej staranny demakijaż. Nigdy nie kładźmy się spać w pełnym make-up. Zatkamy nasze pory, skutki tego będą opłakane… Kolejny etap to tonizowanie. Tonik to kosmetyk, który przywraca prawidłowe pH skóry. Wybierajmy te, które nie mają w swoim składzie alkoholu. Ten niepotrzebnie przesusza nasza cerę, która przez to może nadmiernie się przetłuszczać. A tego przecież nie chcemy…

Ostatni krok w codziennej pielęgnacji skóry to nawilżanie. Wiele kobiet go pomija, zwłaszcza jeśli mają cerę mieszaną lub przetłuszczającą się. Boją się że ten kosmetyk dodatkowo zatka im pory skóry. A wystarczy wybrać krem nawilżający do twarzy dobrany odpowiednio do naszej skóry.