Jak dbać o skórę w okresie ciąży?

W późniejszych miesiącach ciąży dobrze jest zacząć kompletować najniezbędniejszą wyprawkę. W pierwszej kolejności należy zakupić kosmetyki dla noworodka służące jego pielęgnacji. Wyprawkę warto zabrać do szpitala. Najlepsze będą pieluszki w odpowiednio małym rozmiarze oraz chusteczki nawilżające. Oprócz tego potrzebne będą również ciuchy na pierwsze miesiące życia dziecka. W pierwszych tygodniach życia dziecka najlepiej jest do mycia używać zwykłej wody. Dopiero później można zacząć stosować odpowiednie kosmetyki- płyny, żele dedykowane małym dzieciom.

Najlepiej decydować się na zakup tych artykułów, które cieszą się najlepszą opinią wśród doświadczonych mam.

W sposób bardzo łagodny na skórę noworodka oddziałują między innymi produkty marki Palmers Przyszła mama przygotowując wyprawkę dla nienarodzonego dziecka powinna również pomyśleć o sobie. Najważniejsze w przypadku mam są kremy na rozstępy.

cosmetic photo

Nie od dziś wiadomo bowiem, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego podstawowym zakupem w przypadku przyszłych mam będą wszelkiego rodzaju kremy przeciw rozstępom. Jeśli już się pojawiają to najłatwiej jest się ich pozbyć w pierwszym etapie, kiedy to mają bardzo intensywną fioletową barwę. Najtrudniej rozstępów pozbyć się gdy mają fioletową a nawet krwisto czerwoną barwę.

cosmetic photo

Niestety ciąża w wynika zmian zachodzących w organizmie kobiety sprzyja powstawaniu rozstępów. Bardzo dobra opinią cieszą się kremy na rozstępy marki Palmers. Dedykowane kobietom w ciąży posiadają bezpieczny skład, który nie zagraża życiu niemowlaka oraz kobiecemu ciału.